Prečo prevláda názor, že satan v Edene klamal?

sep 2, 2012 | Satan a démoni

Prečo prevláda názor, že Satan v Edene klamal?                                               

  1. Stanete ako bohovia? Boh to sám potvrdil, keď ich vyhnal z raja.  
  2. Nie, nezomriete? Oni v ten deň nezomreli. Adam je dodnes živý. Minimálne vo mne, keď budeme hovoriť o duchovnej smrti.  Vďaka za odpoveď.

 

(Pýta sa: Sergej,15.4.2010)
Odpovedá: Vasilij Junak

 

Vitajte, Sergej!

 

Klamstvo je divná vec: keď poviem  99% pravdy a  1% lži, bude to rovnaká lož, ako aj v prípade 99% klamstva a 1% pravdy.  Ale takéto klamstvo bude veľmi zákerné, pretože 1% lži je ťažšie si všimnúť a preto si ľudia budú myslieť, že im hovoria pravdu.

Čo bola pravda na lži satana v Edene? Pravdou bola len jedna vec – poznanie zla. Pred tým momentom zlo poznal len Boh, pretože On je Vševediaci a satan tiež, lebo on to zlo „porodil“. A ešte niektorí anjeli, ktorí nasledovali satana. Ostatní nepoznali, čo je to zlo, nechápali ho, nezažili ho. A tu človek zhrešil a už spoznal zlo sám na sebe – pochopil, čo to znamená byť nahý, vydesený, čo znamená skrývať sa pred milovanými, čo to znamená obviňovať iných z jeho chyby a tak ďalej. A práve vďaka tomu, že človek spoznal, čo je zlo, stal sa podobný  Bohu … Je to niečo ako hlúpa hádanka: „Čo majú spoločné roky a psy?“ Odpoveď: „Utekajú aj jedny aj druhé…“. Takže, keď poviem, že roky sú ako psy, tak mám pravdu a to minimálne na 1%, lebo utekajú. Takže aj satan mal pravdu: človek sa stal podobný Bohu – aspoň v jednom z miliardy aspektov, ale predsa podobný! Reklamný  trik – zákon o reklame ostane zachovaný a zvyšok nie je dôležitý!

Rovnaký je prípad v otázke smrti: „Áno, ľudia nezomreli v ten istý deň, ale v ten istý deň človek navždy stratil prístup k stromu života, ktorý mu umožňoval žiť navždy, nezaniknúť, nezostarnúť. A zasa, zákon o reklame zafungoval. A nie je dôležité, čo sa stane potom – je dôležité, že Satan neklamal! Ale práve jeho „neklamanie“ sa obrátilo na skutočnú  pravdu: človek stratil VŠETKO, čo mal a namiesto toho dostal len ambície a predstavu  seba ako Boha. Ateisti, napríklad, stále veria, že oni sú bohmi, veď rozumnejších od nich už niet!

Záver: neverte reklame, aj keď ju vyrába hoci aj sám satan – je to klamlivá reklama, v ktorej aj keď je len 1% lži, stále je to lož, len oveľa zákernejšia!

 

S pozdravom,
Vasilij Junak

 

Zdroj:  http://www.bible.com.ua/answers
Preložené so súhlasom www.bible.com.ua.

 

Archív