Na ktorý deň po narodení Ježiša priniesli mudrci dary?

jan 27, 2013 | Ježiš Kristus, Jeho život

Otázka: Na ktorý deň po narodení Ježiša priniesli mudrci dary?

 

(Pýta sa: Vitalij, 22.12.2012)
Odpovedá: Vasilij Junak

 
 
Dobrý deň Vitalij!
 
Pre mnohých to bude neočakávané odhalenie, no mudrci priniesli dary Ježišovi približne dva roky po jeho narodení.
 
„7 Tu si dal Herodes potajomky zavolať mudrcov a podrobne sa ich povypytoval, kedy sa im zjavila hviezda…. 16 Keď Herodes zbadal, že ho mudrci oklamali, veľmi sa rozhneval a dal povraždiť v Betleheme a na jeho okolí všetkých chlapcov od dvoch rokov nadol, podľa času, ktorý zvedel od mudrcov.“ (Matúš 2,7 a 16).
 

Ako vidíte, hviezda sa zjavila približne dva roky pred príchodom mudrcov k Herodesovi. Samozrejme, že hviezda sa zjavila v okamihu narodenia Spasiteľa.

 

Myslíme si, že tou hviezdou bol ten istý anjelský chór, ktorý sa zjavil pastierom v noci, kedy sa narodil Ježiš. Chór uvideli mudrci na Východe a začali skúmať knihy, pripravovať sa na cestu a potom putovať za hviezdou.

 

Pamätajte, že putovali len počas nocí a s rýchlosťou sotva 5 kilometrov za hodinu (maximálna rýchlosť behu ťavy je 10 – 13 km za hodinu, no v karaváne idú ťavy omnoho pomalšie, pretože nesú náklad a popri karaváne ľudia spravidla idú peši). A to viedlo k tomu, že návšteva narodeného Ježiša zo strany mudrcov z Východu sa uskutočnila až v druhom roku života Spasiteľa.

 

S pozdravom,
Vasilij

 

Zdroj:  http://www.bible.com.ua/answers.
Preložené so súhlasom www.bible.com.ua.

Archív