Milujem sex, mám veľa chalanov. Aký trest ma čaká v inom živote?

jan 26, 2013 | Sex, erotika a intímne

Otázka: Milujem sex, mám veľa chalanov. Aký trest ma čaká v inom živote?

(Pýta sa Irina, dňa 4.6.2010)
Odpovedá: Maxim Balaklitsky

 
Irina!
 

V zásade, trest sám o sebe, teda zhorieť v ohni Božieho hnevu, nie je to najhoršie. (Zjavenie 20,9). Ako sa hovorí, „bude to bolestivé, ale nie nadlho.“

 

Otázka je v inom: Začo vôbec trestať?

 

Boh miluje sex oveľa viac ako vy, pretože On ho stvoril a nariadil, aby bol pravidelný (!) (1.kniha Mojžišova 1,28; 1. list Korintským 7,1-5).

 

Biblia hovorí o sexe takmer na každej stránke, učí nás jasne rozlišovať sex „svätý“ (ktorý je v manželstve a funguje v súlade s Božími pravidlami) a hriešny (ktorý na každom kroku porušuje Boží poriadok).

 

A On je presvedčený, (a je to ľahké dokázať), že najlepším spôsobom, ako dosiahnuť rekordný počet, a čo je najdôležitejšie, kvalitu sexuálnych aktov – je zaoberať sa sexom v manželstve.

 

Je to jednoduché. V takom manželstve všetko prispieva k intenzívnemu sexuálnemu životu.  Boh dáva svojim deťom lásku, presvedčenie o svojej príťažlivosti a sexualite, emócie,  dôveru, slobodu, plodnosť, zdravie, mladosť, pohlavnú silu, túžbu odovzdať sa milovanej osobe, trpezlivosť k cudzím nedostatkom, schopnosť komunikovať a budovať vzťahy, ochotu odpúšťať, prispôsobiť sa osobitostiam charakteru ostatných, ustúpiť, pochopiť, prijať druhého takého, aký je …

 

To neznamená, že takí ľudia nemajú žiadne problémy, rodinné spory, sťažnosti a nedorozumenia. Aj oni sú hriešni ľudia. Ale v ich rodinách sa prejavuje nadprirodzená sila Toho, Kto len jediným slovom vyvolal vesmír z ničoho!

 

A ako ukazuje prax, táto sila stačí nato, aby mohla veľmi pevne spájať aj tých najrôznejších ľudí. Ako vieme, rodina je základná spoločenská jednotka, základ spoločnosti.

 

Načo vám je veľa chlapcov? Vari množstvo nahradí kvalitu? Teraz som si istý, že ste mladá a atraktívna. Ale sex nie je jediným prejavom lásky.

 

Keď miluješ, tak: chceš patriť, rozvíjať vzťahy, dôverovať, byť jediným pre toho človeka. Koniec koncov, hlavná erotogénna zóna u ľudí oboch pohlaví je hlava. Skutočný sex, ako história ukazuje, sa odohráva v mysli a telá len realizujú vzájomnú túžbu ľudí, ktorí sa  navzájom MILUJÚ, a nielen používajú jeden druhého nato, aby stimulovali svoje pohlavné orgány. A čo potom?

 
Po celý život sa chystáte mať hárem? To sa nepodarilo nikomu – ani Kleopatre, ani speváčke Madonne. Ani peniaze, ani sláva nemôžu prinútiť muža, aby miloval. Muž buď miluje alebo prostituuje za peniaze.

 

Kto sa o vás postará v starobe? Staroba príde, uisťujem vás – a rýchlejšie, než si myslíte. Ako mienite mať deti? Ak ich nechcete teraz, to neznamená, že zajtra ich tiež nebudete chcieť.

 

Vaša dnešná ľahkomyseľnosť sa zajtra môže obrátiť nato, že váš neusporiadaný život vyformuje u mužov pohľad na vás ako na prostitútku. A nech Vás Boh chráni, aby ste sa nestretli s týmto postojom. Všetko najhoršie, čo len v mužoch je, sa objaví v tomto momente.

 

To len sa zdá, že mimo manželstva si môžete vychutnať sex.

 

V skutočnosti ste tak veľmi zraniteľná, akoby ste sa prechádzali sa nahá počas zimnej noci na námestí. Nie ste chránená pred žiadnym nebezpečenstvom v živote – týraním, hrubosťou, brutalitou, krutosťou, klamstvom, cynizmom, kalkuláciami, sebectvom, tehotenstvom, pohlavne prenosnými chorobami, osamelosťou, trestnou činnosťou. A po takom živote,  plnom nebezpečenstva a nevyhnutných následkov takého života (všetko som nevymenoval), Vás ešte čaká večná smrť v ohni.

 

Buďte úprimná: Potrebujete TO? Nevidím ani jeden dôvod, aby ste viedli takýto život.

 

Ak máte úspech u mužov, to znamená, že máte vonkajšiu krásu. Teraz sa ale treba zastaviť, prestať viesť zhýralý život a prosiť Boha, aby vás ozdobil zvnútra, aby ste sa naučili vážiť si skutočný život: pevnú rodinu a pravú lásku (1. list Korintským 13. kapitola), ktorý vám zabezpečí možnosť pre naozajstné sexuálne naplnenie. Koniec koncov, ak máte veľa chalanov, vzťah s každým z nich je zrejme krátky a plytký. On pre vás nie je prvý ani posledný,  tak ako vy pre neho.

 

Osobnosť, ktorá je stvorená podľa Božieho obrazu, ktorá odráža Jeho nekonečnosť a ktorá je určená na večné úlohy, sa vďaka nemravnosti zmení na krátku životnú epizódu v opojnom omámení. To je určite tá správna cesta k nešťastiu a smrti už v tomto živote.

 
Koniec koncov, až do našich dní prežili len tie náuky, vrátane náboženských, ktoré si vážili rodinu a podporovali manželský sex, napríklad „Tisíc a jedna noc“ je ilustrácia sexuálnej kultúry islamského sveta.

 

Odporúčam všetkým (sám som milovník sexu) prečítať si Biblickú knihu „Pieseň piesní (Veľpieseň)“ a  v Judaizme prácu „Sex Kosher“. Je napísaná ľahko a s humorom.

 

Zo všetkej kresťanskej literatúry o manželskom sexe, ktorú som čítal v poslednom čase, najlepšia je kniha „Harmonie v manželství (Tajemství intimního života)“ od Kevina Lemana. Odporúčam! Nespútaná predstavivosť autora je proste úžasná. 🙂 Nemyslel som si, že veriaci ľudia môžu byť tak fascinovaní sexom. Autor má absolútne neopakovateľný dôvtip. Zasmial som sa až k slzám a s bolesťami v bruchu.

 
Takže, dostať sa do pekelného ohňa nie je ťažká vec! Ale ja by som vám poradil prísť k Bohu a oceniť Jeho videnie osobného života človeka, vydať sa za veriaceho chlapca a … horieť v ohni vášne k nemu a nie v ohni Božieho hnevu!

 

To je obrovský rozdiel!

 
 
S pozdravom,
Maxim
 
 
Zdroj:  http://www.bible.com.ua/answers.
Preložené so súhlasom www.bible.com.ua.
 

Archív