Manžel, ktorý je veriaci, ma podvádzal … Rozvod nechcem. Ako sa zachovať v tejto situácií?

aug 10, 2015 | Domov, rodina a manželstvo

Otázka: „Manžel, ktorý je veriaci, ma podvádzal okolo jedného roka. Teraz sa modlí, aby mu Boh ukázal, čo má robiť: vrátiť sa k rodine alebo žiť s milenkou! Rozvod nechcem. Ako sa mám zachovať v tejto situácií?

(Pýta sa: Irina, dňa 6.8.2015)
Odpovedá: Oleg Zamigajlo

 

Dobrý deň Irina,

máte aj možnosť nerozviesť sa, no žiť s človekom, pokiaľ sa nachádza v takom hriechu, ako je cudzoložstvo, tiež nie je prospešné. Veď ak je to pravda, že jeden z manželov sa môže posväcovať cez spravodlivý život druhého, tak je pravda aj to, že je možné sa poškvrňovať cez spoločný život s človekom, ktorý vedome hreší.

Jedna vec je odpustiť náhodnú neveru, a druhá vec je, keď sa človek ešte aj „modlí, aby mu Boh ukázal, čo má robiť: vrátiť sa k rodine alebo žiť s milenkou“. Váš muž sa nekajá, považuje tento priebeh udalostí za správny, možnože dokonca uvádza paralelu medzi sebou a biblickými patriarchami, ktorí mali niekoľko žien (tak mimochodom boli to zákonné ženy a nie milenky).

Pouvažujte vo všeobecnosti o tom, že aj keď sa muž pokajá a vráti sa do rodiny – či môžete po tomto žiť šťastne, či mu môžete po tomto dôverovať? Čo budete cítiť, keď sa zdrží v práci alebo keď mu večer bude niekto volať na mobil? Ako sa on po tomto pozrie do očí vám, vašim rodičom a priateľom?

Vyčleňte si každý deň čas na modlitbu osamote, aspoň hodinu denne, a proste Boha o múdrosť, aby sa ste sa vedeli správne rozhodnúť, ako máte postupovať.

 

S prianím Božieho požehnania,
Oleg

 

zdroj:  http://www.bible.com.ua/answers
Preložené so súhlasom www.bible.com.ua.

Archív