8. Vladimír Novicky

sep 4, 2012 | Osobné skúsenosti

Ako vojak som bojoval v Afganistane. Počas boja ma zrazil transportér, dlho som ležal v nemocnici. Bol som prepustený ako  invalid.

Mal som šťastie: moja manželka na mňa počkala a prijala ma takého, aký som bol po úraze – invalid. No keďže som v Afganistane videl hrozné veci: krvavú masakru ľudí, ktorých som poznal osobne, tieto obrazy z minulosti ma mučili. Kvôli tomu sa môj život nedával do poriadku a  vnútorná agresia sa vylievala v bitkách. Počas 4 rokov sa zo mňa stal alkoholik a narkoman, pričom dávky sa stále zvyšovali. Manželka sa dlho snažila udržať rodinu, ale nakoniec to nevydržala a odišla. Navyše sa zhoršovalo moje zdravie. Prišla kríza vo všetkých ohľadoch. Vtedy som sa rozhodol volať k poslednej inštancii – k Bohu. Spomenul som si, že moja babička veľmi často hovorila z Niekým neviditeľným a prosila o pomoc.  Ona mi poradila, aby som sa s Ním pokúsil spojiť. Tak som to aj urobil. Bol to výkrik srdca: „Bože, ak existuješ, pomôž mi.“ Odpoveď od Boha prišla veľmi rýchlo. Boh mi dal silu prestať brať drogy. Našiel som svoju ženu, požiadal som ju o odpustenie a poprosil som ju, aby sa vrátila.

Po niekoľkých dňoch, v noci, som mal sen. Stál som pred chrámom, bolo tam naokolo veľa ľudí, ktorí mi vysvetľovali, že čakajú na Krista. A zrazu On vyšiel z chrámu v ligotajúcom sa oblečení! Ľudia začali hovoriť, že je to Ježiš a že volá na mňa, aby som k nemu prišiel. Tisícový dav sa rozostúpil a ja som šiel k Nemu. Na Jeho tvári bol láskavý úsmev. Trasúcim hlasom som povedal: „Bože, prepáč, že som Ťa nepoznal skôr.“ Ale On si nemyslel, že som na vine. Sálala z neho taká dobrota, taká láska! … Keď som sa zobudil, celý vankúš som mal zaliaty slzami. Po tomto sne som začal veľmi cielene hľadať Boha a cirkev, kde študujú Písmo a očakávajú návrat Krista. Našiel som tú cirkev a začal tam chodiť. Keďže som uveril v Boha ako dieťa, Ježiš odpovedal na moju vieru.

Moje srdce sa namiesto krutosti naplnilo rovnakým teplom a láskou, ako vo sne, ale mne sa to stalo v skutočnosti. S pokojom v srdci dnes žijem v očakávaní naplnenia sa druhej polovice sna, keď Ježiš v žiarivom oblečení príde druhýkrát na zem.

Preložené so súhlasom www.3angels.ru.

 

Archív