13. Marina Umilina

sep 4, 2012 | Osobné skúsenosti

Moja rodina ničím zvláštnym nevynikala. Keď sme začali mať vážne problémy s bývaním, začala som hľadať východisko tejto situácie. Vlastnými silami sa mi to nepodarilo. V cirkevnom spoločenstve som nenašla odpoveď. Začala som samostatne čítať Bibliu, ale mnohé veci som nechápala. A vtedy mi Boh pomohol: vo vlaku som stretla veriacu ženu, ktorá mi jednoducho a jasne vysvetlila mnohé Biblické pravdy, porozprávala mi o Desatore. Bola by som ju počúvala bez prestania, ale cesta sa blížila ku koncu.  Na rozlúčku mi žena povedala, že v mojom meste je cirkevné spoločenstvo, kde sa študuje Biblia. Sľúbila som sebe aj jej, že sa tam pôjdem pozrieť.

 

Po návrate domov som tak aj urobila. V tomto spoločenstve som sa dozvedela veľa nových vecí o Bohu, no neviem prečo, vtedy som nepochopila dôležitosť a význam pravidelných stretnutí veriacich. Istý čas som tam chodila, potom som prestala. Kto by si bol pomyslel, že onedlho nastanú také okolnosti v mojom živote, ktoré ma pohnú tam nielen ísť, ale priam bežať!
 

Raz, keď som sa prechádzala pod oknami jedného domu centimeter od mojej hlavy preletela ťažká fľaška od šampanského. Pozerajúc na množstvo črepín tejto sklenej „bomby“, som si zdesene uvedomila, čo by sa stalo, keby tá fľaša spadla na moju hlavu! V ten istý deň som sa vrátila do cirkevného spoločenstva a už ho nikdy neopustila.

 

V cirkevnom spoločenstve sa mi páčilo všetko: kázania i priateľské vzťahy s ľuďmi. Tam som sa naučila úprimne, vlastnými slovami hovoriť s Bohom a On začal riešiť moje problémy. Deti prestali byť choré. Zázračným spôsobom nám pridelili 3 – izbový byt, v čase keď už prestali prideľovať byty zadarmo. Okrem toho Boh začal meniť môj charakter, vzťahy s manželom sa zlepšili v porovnaní s predošlým obdobím. (Dovtedy sme boli takmer pred rozvodom).
 

Pracujem ako zdravotná sestra na pohotovosti a vždy som si myslela, že viem veľa o chorobách. No v Biblií som s prekvapením objavila okrem duchovných právd aj pre mňa nové zdravotné rady. Začala som ich uplatňovať vo svojom živote a začala som sa cítiť omnoho lepšie. Navštívila som sanatórium, kde liečia len prírodnými spôsobmi. Naučila som sa chutne variť vegetariánske jedlá. Teraz v cirkevnom spoločenstve pomáhal ako vedúca oddelenia zdravia.

 

Sláva Bohu, že v našom živote nie sú pre Boha žiadne nedôležité oblasti.
 

Preložené so súhlasom www.3angels.ru.

 

 

Archív